Lateset News

DERNEK VE FAALİYETLERİ

A-DERNEK VE FAALİYETLERİ :

Köyden şehirlere giden insanlar ve aileler, yerleştikleri yerlerde tutunmak ve ayakta kalabilmek için hayat mücadelesi vermek zorundadır. Bu mücadelenin bazen yalnız yapılabildiği, bazen de başkaları ile birlikte yapılması gerektiği şartlar olmaktadır. Acıyı, mutluluğu paylaşmak; düğünü, bayramı beraber yapmak; ölümde birlikte olup birlikte ağlamak bunlardan bazılarıdır. Yaşlılar hatıralarını anlatacak, küçükler farklı kültürle beslenip büyüyecek; hısım ve akrabayı tanıyacak, köylüsü ile tanışıp kaynaşacak, kendi değerlerini ve öz kültürünü de özümseyip benimseyecektir. Bunların olması ve yaşatılması için de birilerine veya bir oluşuma ihtiyaç olacaktır. Bu da birliğin, dirliğin ve gücün birleşmesi olan dernektir.

Hastanede çalışıp Üsküdar’ın Ünalan Mahallesi’nde ikamet eden Osman DEMİR, Murat DOĞAN, Abdullah DOĞAN, Halis ÖKSÜZ, Yunus ÖKSÜZ, Dursun ŞAHİN, Teyfik ŞAHİN ve Kemal ZORLU adlı şahısların kendi aralarında her ay belli miktarda para toplamaları, ihtiyacı olana vererek yardımlaşmaları, birlikte olmaları ve ortak hareketleri, dernekleşmeye giden bir adım olmuştur. Bu tecrübe ve düşünce ile bütün köylülerimizin birlikteliğini sağlanmak, ortak hareket etmek, hizmette birleşmek amacıyla;

“İBRAHİMŞEYH KÖYÜ GÜZELLEŞTİRME VE      YARDIMLAŞMA DERNEĞİ”

adıyla dernek kurulmuştur. Kuruluşundan günümüze kadar aşağıda isimleri yazılı kişiler, yönetimleri ile birlikte dernek başkanlığı yapmıştır. Bunlar :

1-Salih DOĞAN

2-İzzet ZENGİN

3-Hacı DEMİR

4-Ali ŞAHİN

5-Mehmet ŞAHİN

Dernek, amacına uygun hareket ederek kaynaşma ve tanışma ile işe başlamış; bayramlaşma ve piknik günleri belirle-yerek bunların organizasyonunu yapmış, köyün imarına katkı sağlamış, köyün yüksekokulda öğrenim gören öğrencilerine belirli zamanlarda burs vererek yardımda bulunmuştur. Dernek yaşadıkça ve yaşatıldıkça, bu organizasyonlar ve yardımlar da devam edecektir.

 Çal Pikniğinden Görüntüler

 

 

Piknik Görüntüleri

 

Köyde Parke Çalışması

 

 

İbrahimşeyh Köyü Futbol Takımı (İstanbul)

 

Ayaktakiler (Soldan sağa) : Kadir DOĞAN, Arif DOĞAN, (Yabancı), Şükrü DEMİR, Cemalettin DOĞAN, Kerim DOĞAN, Ahmet ŞAHİN

Oturanlar (Soldan sağa) : Osman ŞAHİN, Serkan DEMİR, Fikri DOĞAN, Salih ŞAHİN

İstanbul’daki gençler arasında kurulmuş olup İstanbul’daki komşu köyler arasında “Çal Dağı Turnuvası” adıyla düzenlenen futbol karşılaşmalarına katılmışlardır.